Civilizace V.

Diskuze – ročník 2018

Diskuzi lze využívat pro informace ohledně hry, hledání nových členů a jinou mezitýmovou komunikaci.
Nevhodné příspěvky budou odstraněny.
Budžes
18.4.2018, 8:50
Pravidla - Pravidla platí vždy, pokud organizátoři nestanoví jinak (viditelně, bez šifrování).
Nepovolené postupy ve hře:
- Není dovoleno jít v závěsu za jinými týmy, vyměňovat s týmy informace, vytvářet nové týmy v průběhu apod.
- Předpokládáme hru Fair play, buďte proto k ostatním ohleduplní a dodržujte pravidla.
Taktéž nechci zastupovat orgy, ale pravidla mluví jasně! "Není dovoleno vyměňovat s týmy informace!" "Předpokládáme hru Fair play!" "Dodržujte pravidla!"
Předstartovní šifra je sama o sobě součást hry, takže se na ni vztahují stejná pravidla jako na zbytek šifrovačky.
Pokud máte nutkavou potřebu někomu radit, řešte si to mimo VEŘEJNÉ VLÁKNO na stránkách dané hry. Akorát tím kazíte ostatním radost z luštění!
Eliška
17.4.2018, 16:24
Já se nesnažím zastupovat orgy. Ale jako častý hráč šifrovacích her mám také svůj názor na to, když někomu přijde v pořádku si při hře pomoci mimo pravidla. Protože to není nepříjemné jenom pro orgy, ale i pro ostatní týmy.
Monika
17.4.2018, 15:30
Opravdu, jak málo stačí k diskuzi... :) Stačí, když napíše sám org a nemusí ho tu nikdo zastupovat a sdělovat nám své rady a příběhy.
Eliška
17.4.2018, 14:15
Ne, opravdu není na každém, jak moc se bude držet pravidel. Pokud se přihlásím na nějakou hru, zavazuji se k tomu, že se pravidel budu držet. Protože když to neudělám, budu kazit hru ostatním týmům nebo je minimálně demotivovat. Pokud mi tak moc vadí představa, že nějakou šifru poctivě nevyluštím a zústanu někde viset, tak na hru vůbec nejdu.
Zaseknout se na první šifře je riziko, co k šifrovačkám přirozeně patří. Jsou hry, které to řeší nápovědním systémem. Jsou hry, které ne, a pak tam to riziko reálně je a je součástí hry. Znám spoustu příběhů (z vlastního i jiných týmů) o tom, kdy si tým snadno mohl pomoci mimo pravidla a opravdu tam proseděl spoustu času na zadku. Krásný příklad z nedávné doby je například v reportáži u Nejnekvazi týmu na Po trati (snad jim nevadí, že je tu použiju jako pozitivní příklad), kteří deset hodin neúspěšně luštili šifru i když mohli prostě jít a vyzvednout další stanoviště https://bit.ly/2HpxntQ.
Protože to je fair play.
Dan (org)
17.4.2018, 14:02
@h2o:
Civilizace je začátečnická šifrovačka, která umožňuje braní nápověd, popř. absolutních nápověd (tedy nikdo nezůstane sedět na 1. šifře do konce hry, pokud tam tedy sám nebude chtít zůstat). Přijde nám potom docela zbytečné, aby někdo chtěl podvádět, protože vlastní zábavu tím nezlepší a získá tak jen neprávem časovou výhodu nad ostatními týmy. Každý může dojít do cíle podle pravidel a hru si přesto hezky užít.
Poznamenám ještě, že letošní herní systém neumožní haluzení šifer tak, že by tým někoho sledoval nebo odhadoval, kam by hra mohla pokračovat.
h2o
17.4.2018, 13:56
Milá Eliško,
hry jsou hlavně o zábavě a pokud ti pomůže si hru více užít, drobné postrčení mimo pravidla si myslím v tomto případě nevadí. Pokud se striktně budeš držet pravidel mohlo by se stát, že se zasekneš na první šifře a prosedíš celou noc na zadku, protože ti nikdo neporadí (čímž nemyslím že dostaneš rovnou od někoho vyřešení)
Závěrem bych chtěl říct, že je to hra a je na každém jak moc ji bude prožívat a striktně se bude držet pravidel.
Na tvoji poslední větu mohu jen říci, že je asi dobře že nejsi ORG, protože by sis patrně celou šifrovačku užila sama.
Dan (org)
17.4.2018, 13:45
Promazali jsme příspěvky týkající se nápověd na předstartovní šifru. Eliška měla pravdu, je to proti pravidlům, a hlavně to není fér vůči týmům, které šifru vyluštily samy.
Vyřešení nebo nevyřešení předstartovní šifry nijak neovlivní váš postup ve hře, byla to snaha týmy donutit k tomu, aby se před hrou třeba sešly a sehrály se.
Marcel
3.4.2018, 9:00
Ahoj. Vyhlašuji konkurz na tým. Jsem standardní součást týmu Bruteforce, kterému ale přijde lehce neslušné přihlásit se na šifrovačku pro začátečníky s herním indexem přesahujícím věk. Nabízím trochu těch dešifrovacích dovedností (nečekejte ale žádný zázrak), schopnost ovládat telefon a zavolat si o nápovědu a velkou lenost při luštění. Hledám dostatečně hloupý tým (ve smyslu herního indexu), který ale bude obsahovat někoho, kdo není tak líný jako já, a nebude se koukat hodinu na šifru, u které zná postup řešení, ale není s to sundat si rukavice a řešení zrealizovat. Vítaná je i ochota vyhrát a nezdravá míra optimismu. Přijímám nabídky jak ucelených týmů, tak i jednotlivců, kteří chtějí založit tým nový. CV posílejte na sebek64 zavináč post cz.
Adam (org)
14.2.2018, 12:46
Ano Civilizace dostoji svemu jmenu vic nez minuly rok.
Lukáš
13.2.2018, 13:40
Ahoj, bude letos probíhat hra v Praze nebo opět na okraji Prahy jako loni? Díky
Dan (org)
14.1.2018, 18:48
Stejně jako v předchozích letech hledáme testery. Pokud již teď víte, že se nebudete moci účastnit, a chcete si zaluštit, dejte nám vědět :)
Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace.